A ganoderma
Története több mint 4000 évre nyúlik vissza. Az első kínai császár nevezte el a "halhatatlanság növényének". Kínában a másik neve reishi gomba, Reishi, az egészség, élet és örök fiatalság istennőjének neve után. Japán neve: "isteni gyógyfű".
A "gyógynövények királyának" tartották, mivel több mint 200 hatóanyagot tartalmaz. A 2000 éves kínai orvosi leításokban 365 féle gyógynövényt írnak le és osztályoznak. A pecsétviasz gombát (ganoderma lucidum) a legjobbak között is a legkíválóbbnak tartják. A kínai és a japán hagyományos orvoslás egyaránt használja évezredek óta. Ez az egyetlen gyógynövény egyébként, aminek mind a mai napig nem mutatható ki semmilyen káros mellékhatása hosszútávú alkalmazás esetén sem. Értékét ritkasága is növelte. Elsősorban uralkodók fogyasztották tea formájában.
1970-ben a Kiotói Egyetemen sikerült kikísérletezni termeszthetőségét. Yukio Naoi alkalmazta sikeresen a "spóraszétválasztó termesztési módszert". Ezt aaztán 1975-től kezdődően vezették be Kelet-Ázsia országaiban. Hatásának alapja, hogy tisztítja a hajszálereket.
hatóanyagok :
- szerves germánium /akár másfélszeresére növeli a vér oxigénfelvételét, megelőzi a szövetek lehalását/
- poliszacharidok /immunerősítők, megölik a vírusokat/
- tripeptidek /csökkentik a koleszterin-szintet és a magas vérnyomást, nyugtató hatásúak/
- adenozin /gátolja a vérlemezkék összetapadását, javítja a vérkeringést, idegerősítő/
hatás :
vértisztító - méregtelenítő - koleszterinszint-csökkentő - gyulladásgátló - májvédő - vérnyomás csökkentő - vastagbél tisztító - szíverősítő - tumorgyógyító - állóképességet növelő - nyugtatószer - köhögésmegszüntető és köptető hatású